Test Gallupa

Postanowiłam rozwiązać test Gallupa. To narzędzie do diagnozy talentów i mocnych stron. Dzięki niemu można zidentyfikować swoich pięć dominujących cech charakteruuporządkowanych w kolejności wynikającej z udzielonych odpowiedzi. I tym sposobem poznałam swoje.

1. Empatia – osoby, które szczególnie wyróżnia cecha Empatii, potrafią wyczuwać uczucia innych ludzi, wyobrażając sobie, że są na ich miejscu i w ich sytuacji.

2. Elastyczność – osoby, które szczególnie wyróżnia cecha Elastyczności, wolą „płynąć z prądem”. Mają tendencje do bycia „ludźmi dnia dzisiejszego”, którzy biorą rzeczy takimi, jakie są, i przyszłość odkrywają dzień po dniu.

3. Rozwijanie innych – osoby, które szczególnie wyróżnia cecha Rozwijania innych, rozpoznają i wspierają potencjał, który tkwi w ludziach. Dostrzegają każdą oznakę rozwoju i czerpią z nich satysfakcję.

4. Optymista – osoby, które szczególnie wyróżnia cecha Optymista, zarażają innych swoim entuzjazmem. Są pełne nadziei i pozytywnych myśli oraz potrafią sprawić, że inni także zafascynują się tym, co mają zrobić.

5. Organizator – osoby, które szczególnie wyróżnia cecha Organizator, potrafią nie tylko organizować, ale posiadają również elastyczność, która jest uzupełnieniem ich zdolności organizacyjnych. Lubią określać, w jaki sposób użyć wszystkich elementów i zasobów tak, aby osiągnąć maksimum wydajności.

Cztery spośród nich zaliczane są do grupy cech tzw. Relationship Building i pomagają budować silne relacje, które utrzymują zespół w całości.

A Ty robiłeś taki test?