„Na ostrym ogniu” Elizabeth Acevedo

Rzadko sięgam po książki dla młodzieży. Tym razem jednak skuszona okładką, ale i zasłyszanymi opiniami o książce, postanowiłam dać jej szansę. I przyznaję szczerze – ta historia jest warta tego, by ją poznać.

„Na ostrym ogniu” Elizabeth Acevedo

Ocena: 9/10
Gatunek: literatura młodzieżowa
Tytuł: „Na ostrym ogniu”
Autor: Elizabeth Acevedo
Wydawnictwo: Feeria Young
Liczba stron: 424
Data wydania: 29-07-2020

Główną bohaterką jest 17-letnia Emoni Santiago, która jest w ostatniej maturalnej klasie. Mieszka razem ze swoją babcią zwaną Bunią w USA. Pochodzi z niezamożnej rodziny. Jej relacje ojcem cierpią, ponieważ nie mieszka on razem z córką.

Poza tym w momencie kiedy poznajemy Emoni ma ona dwuletnią córeczkę, którą nazywa Dziecinką. Oddaje jej całą siebie i chce ją wychować na dobrego człowieka.

Emoni ma dobre serce i silny charakter. Stara się pogodzić naukę z pracą i opieką nad Dziecinką, a także znaleźć czas na swoją największą pasję jaką jest gotowanie.

Dziewczyna obdarzona jest niezwykłym talentem. Dania, które przygotowuje zachwycają swoim smakiem. Czy uda jej się zrealizować swoje marzenia.

Gorąco polecam Wam tę książkę. Choć jest to powieść adresowana do młodzieży to myślę, że spodoba się ona także starszym czytelnikom. Napisana jest lekkim piórem, ale porusza ważne problemy z jakimi muszą się zmierzyć młodzi ludzie. To historia, która porusza, ale i wielokrotnie wywołuje uśmiech na twarzy.

Na ostrym ogniu to idealna książka na letnie wieczory. Polecam i mam nadzieję, że tak wartościowych książek dla młodzieży powstawać będzie więcej.