„Światło w środku nocy” Jojo Moyes

“Światło w środku nocy” Jojo Moyes to gotowy scenariusz filmowy! Już dawno nie czytałam powieści, która tak bardzo działałaby na moją wyobraźnię. Moim zdaniem to najlepsza powieść tej autorki.

„Światło w środku nocy” Jojo Moyes

Ocena: 10/10
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Tytuł: „Światło w środku nocy”
Autor: Jojo Moyes
Wydawnictwo: Między Słowami
Liczba stron: 544
Data wydania: 20-01-2020

Opis wydawcy:

Alice czuje się jak wybrakowana wersja samej siebie. Szybki ślub z przystojnym Amerykaninem okazuje się pomyłką. W domu rządzi teść, który książki inne niż Biblia uznaje za stratę czasu. Na dodatek plotkuje o niej całe Baileyville, tylko dlatego że przybyła z dalekiej i równie nudnej Anglii. Otwarcie konnej biblioteki prowadzonej przez kobiety burzy spokój miasteczka. Na jej czele staje Margery, która brzydzi się hipokryzją i, o zgrozo, ma własne zdanie na każdy temat. Alice rusza na dzikie górskie szlaki z lekturami wzbudzającymi kontrowersje. Oliwy do ognia dolewa fakt, iż wśród kobiet zaczyna krążyć zakazana książeczka, która – jak twierdzą niektórzy – mąci im w głowach i budzi grzeszne myśli… Choć od Margery różni ją prawie wszystko, Alice odważy się iść za głosem wolności w świecie pełnym zakazów. A dzięki przyjaźni z Fredem zrozumie, że nigdy wcześniej naprawdę nie kochała.

Trzy powody, dla których warto przeczytać „Światło w środku nocy”:

  • to historia z książkami w tle, w której nie brakuje trudnych tematów takich jak: rasizm, bieda, przemoc,
  • to opowieść o odważnych, niepokornych kobietach, które walczą o swoje prawa i marzenia,
  • to wartościowa, poruszająca i wzruszająca opowieść.

Polecam Wam gorąco „Światło w środku nocy”. Ta książka dostarczy Wam wielu emocji. To idealna lektura na długie zimowe wieczory.