10-ulubionych-cytatow-z-literatury
Aga to czyta,  Kalejdoskop

10 ulubionych cytatów z literatury

Mam wiele cytatów z literatury, które lubię. W trakcie czytania książek bardzo często zdarza mi się zapisywać zdania, do których chciałabym powrócić. Dziś jednak chcę podzielić się z Wami 10 ulubionymi cytatami z literatury.

10 ulubionych cytatów z literatury

Lucy Maud Montgomery “Ania z Zielonego Wzgórza”

Czy to nie przyjemnie, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy? To właśnie sprawia, że ja się tak cieszę życiem… świat jest taki ciekawy… Nie byłby taki ani w połowie, gdybyśmy wszystko o nim wiedzieli, prawda? 

Jojo Moyes “Zanim się pojawiłeś”

Po prostu żyj dobrze. Po prostu żyj.

Lew Tołstoj “Anna Karenina”

Zawsze cię kochałam, a gdy się kogoś kocha, to kocha się całego człowieka, takiego, jaki jest, a nie takiego, jakim by się go mieć chciało.

John Steinbeck “Myszy i ludzie”

My mamy przyszłość. Mamy do kogo otworzyć gębę, mamy kogoś, kto się choć trochę nami przejmuje (…). Ja mam ciebie, a ty masz mnie.

Ruth Hogan “Strażnik rzeczy zagubionych”

… w książkach wspaniałe jest to, że są jak filmy, które odtwarzają się w twojej głowie…

Magdalena Witkiewicz “Nie ma jak u mamy”

Nie bój się błędów, porażek, nietrafionych wyborów. Czasem porażka po latach okazuje się być sukcesem. Czasem nawet najtrudniejsza, najbardziej wyboista droga może doprowadzić cię do szczęścia. Zobacz, jak w górach, zmęczysz się, czasem idziesz taką drogą, że strach ci zagląda w oczy, ale potem jaką masz satysfakcję. Te widoki!

Natasza Socha “Pokój kołysanek”

Wspomnienia mają to do siebie, że żyją własnym życiem i w pewnym momencie stają przed oczami tak wyraźnie, jakby wszystko wydarzyło się dopiero wczoraj. Człowiekowi wydaje się, że potrafi nad nimi zapanować, ale tak naprawdę to one robią z nim, co chcą.

Andrzej Sapkowski “Król elfów”

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Stephen King “Stukostrachy”

Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna.

Éric-Emmanuel Schmitt “Kiedy byłem dziełem sztuki”

Nigdy nie kocha się za bardzo.

A Wy macie swoje ulubione cytaty? Spisujecie je albo zaznaczacie w książkach?