straznik-rzeczy-zagubionych
Aga to czyta

#KsiążkaNaWeekend “Strażnik rzeczy zagubionych” Ruth Hogan

Deszczowy dzień ma tę niewątpliwą zaletę, że można bez wyrzutów sumienia (że nie korzysta się z pięknej pogody) spędzić cały dzień na kanapie i czytać. Jeśli szukacie powieści pełnej magii i humoru, które umili Wam deszczowy weekend, sięgnijcie po książkę “Strażnik rzeczy zagubionych” Ruth Hogan. Gwarantuję, że nie będziecie żałować.

#KsiążkaNaWeekend “Strażnik rzeczy zagubionych” Ruth Hogan

Wiekowy pisarz Anthony Peardew zbiera i przechowuje rzeczy zgubione przez innych. Robi to od ponad czterdziestu lat, od momentu, gdy stracił swoją narzeczoną. Każdą ze znalezionych rzeczy skrupulatnie opisuje i tworzy dla nich historię.

Laura – asystentka Anthony’ego, po jego śmierci dziedziczy całą posiadłość pisarza. W zamian za to jest zobowiązana do oddania zagubionych przedmiotów jak największej liczbie osób.  Z pomocą przychodzą jej Sunshine (przeurocza sąsiadka z “własnym zespołem” oraz Freddy (ogrodnik opiekujący się różanym ogrodem pisarza).

Równolegle w książce poznajemy inną historię, która choć miała miejsce kilkadziesiąt lat wcześniej, łączy się w pewien sposób z historią pisarza. Eunice zostaje zatrudniona w wydawnictwie jako asystentka jego właściciela Bombera. Oboje kochają kino i psy. To pozwala im na znalezienie nici porozumienia.

Co łączy obie historie? Czy uda się odnaleźć właścicieli drobiazgów zgromadzonych przez Anthony’ego? Przekonajcie się sami.

Trzy powody, dla których warto przeczytać książkę “Strażnik rzeczy zagubionych” Ruth Hogan:

  • to powieść pełna magii, wzruszających momentów i humoru,
  • to książka dla marzycieli, romantyków, dla tych, którzy chcą się choć na chwilę w pędzie życia zatrzymać,
  • to historia o miłości, przyjaźni, poszukiwaniu szczęścia i spełnienia.

Polecam gorąco!

 

pozdrawiam-agnieszka

 

 

You may also like...