pax
Aga to czyta

#KsiążkaNaWeekend “Pax” Sara Pennypacker

Widząc zapowiedź książki “Pax” autorstwa Sary Pennypacker wiedziałam, że będę chciała ją przeczytać. I choć adresatami książki jest raczej młodsza młodzież, to moim zdaniem to historia, którą powinni poznać także dorośli. “Pax” to książka, która jest idealna pozycją do wspólnego czytania z dziećmi.

#KsiążkaNaWeekend “Pax” Sara Pennypacker

 

 

Bohaterami książki są dwunastoletni chłopiec – Peter i jego lis – Pax. Krótko po śmierci matki, osierocone zwierzę zostaje odnalezione przez chłopca i od tego czasu stają się oni nierozłączni. Pax został najwierniejszym przyjacielem Petera. Niestety przychodzi dzień, w którym muszą się rozstać. Wybucha wojna. Ojciec chłopca idzie do wojska, a syna postanawia pozostawić pod opieką dziadka. Niestety nie może ze sobą zabrać Pax.

 

-Co to jest wojna? Szary zamyślił się. – Jest taka choroba, która czasem dopada lisy. Sprawia, że przestają być sobą i atakują obcych. Wojna to taka choroba, tylko u ludzi.

 

Lis zostaje porzucony w lesie. Już pierwszej nocy spędzanej u dziadka Peter postanawia uciec i odnaleźć przyjaciela. Do pokonania ma blisko 500 kilometrów. Pax musi w tym czasie nauczyć się radzić sobie w dzikim lesie. Nie traci jednak nadziei na to, że jego chłopiec go odnajdzie.

Czy Peterowi uda się odnaleźć przyjaciela? Jak w nieznanym lesie poradzi sobie Pax? Jeśli jesteście ciekawi, koniecznie przeczytajcie tę książkę.

Trzy powody, dla których warto przeczytać książkę “Pax”:

  • to piękna historia o przyjaźni chłopca i zwierzęcia,
  • powieść podzielona jest na rozdziały, których narratorami są Pax i Peter, dzięki temu czytelnik poznaje świat widziany oczami chłopca i lisa,
  • to historia zmuszająca do refleksji, pełna tęsknoty i poszukiwania spokoju i pokoju.

 

Polecam! 🙂

pozdrawiam-agnieszka

You may also like...