awaria-malzenska

#KsiążkaNaWeekend “Awaria małżeńska” Magdalena Witkiewicz i Natasza Socha

Szukacie książki idealnej na weekend albo popołudniowy relaks po ciężkim dniu? “Awaria małżeńska” Magdaleny Witkiewicz i Nataszy Sochy to idealna propozycja.

Widząc kto jest autorem książki (a w zasadzie autorkami) od razu czułam, że będzie to coś dobrego. I tym razem się nie pomyliłam. To było coś bardzo bardzo dobrego.

 

#KsiążkaNaWeekend “Awaria małżeńska” Magdalena Witkiewicz i Natasza Socha

Mateusz i Sebastian – mężowie, ojcowie, mężczyźni. Pewnego dnia na skutek zbiegów okoliczności muszą poradzić sobie z zajmowaniem się dziećmi i domami. Domami bez żon.

Żony bowiem kilka najbliższych tygodni mają spędzić w szpitalu z powodu skomplikowanego złamania kończyn.

A tu kończą się wakacje. Zaczyna się rok szkolny…

i-awaria-malzenska

Czy ojciec może nie wiedzieć, gdzie są aktualnie jego dzieci? Czy można pomylić klasy (czyt. nie wiedzieć, do której chodzi córka) i pójść nie do tej co trzeba na wywiadówkę? Czy można spakować rzeczy dla żony do szpitala w ogromną walizkę posiłkując się “listą rzeczy, które warto zabrać na wakacje”?

Otóż można.

Mężowie przyzwyczajeni przez żony do tego, że “wszystko robi się samo” raptem muszą przejąć pałeczkę. I okazuje się, że nic samo się nie robi. Ani jedzenie, ani pranie, ani zakupy.

Panowie mają okazję się “wykazać”, a Ewelina i Justyna spojrzeć na swoje związki z innej perspektywy.

Okazuje się, że Sebastian i Mateusz powoli uczą się sobie radzić z wyzwaniami dnia codziennego. Ba im się to nawet zaczyna podobać.

Trzy powody, dla których warto przeczytać “Awarię małżeńską”:

  • książka pokazuje małżeństwo i życie rodzinne z innej perspektywy;
  • autorki z humorem opowiadają o trudnych niekiedy rzeczach;
  • sceny, które powodują wybuchy śmiechu u czytelnika i na długo pozostają w pamięci.

“Awaria małżeńska” to jedna z książek, które polecić mogę nie tylko kobietom (choć autorki znane są z książek kierowanych do płci pięknej), ale i mężczyznom. To książka, która bawi i wzrusza, a ponadto skłania do refleksji.

Gorąco polecam. Nie będziecie żałować 🙂

 

pozdrawiam-agnieszka