moje-top-5-seriali

Moje top 5 seriali Netflix

Nie jestem fanką seriali, które oglądać można w telewizji. Zamiast poświęcać czas na ich oglądanie, wolę poczytać, albo zająć się realizacją mniejszych i większych projektów. Zupełnie inaczej jest z serialami, które oglądać mogę online. W tym roku większość seriali oglądam na platformie Netflix.

Wszystkie wideo można oglądać tam w oryginale, ale także z napisami lub lektorem. Każdy może wybrać opcję najlepszą dla siebie. Dzięki możliwości wyoboru języka oglądanie seriali to dla mnie także dodatkowa możliwość nauki języków obcych.

 

The Crown

the-crown

To brytyjsko-amerykański serial biograficzny, opowiadający o życiu królowej Elżbiety II. Absorbująca gabuła. Podróż za kulisy największych wydarzeń. Pierwszy sezon (10 odcinków) to przedstawienie drogi do tronu i pierwsze lata panowania młodej królowej Elżbiety II. Serial wciąga od pierwszej chwili. Pokazuje nam postacie, które znamy, ale przede wszystkim pokazuje nam po prostu ludzi z ich wadami i zaletami.

Polecam miłośnikom seriali hostorycznych, biograficznych.

 

Wikingowie

wikingowie

To kanadyjsko-irlandzki serial opowiadający historię Ragnara Lothbroka oraz jego braci i rodziny. Serial opowiada o tym jak Ragnar zostaje królem. Ukazuje sylwetkę bohatera będącego ucieleśnieniem nordyckiej tradycji. Według legendy miał on być także potomkiem Odyna – boga wojny i wojowników.

 

Kochane kłopoty

kochane-klopoty

Mam sentyment do tego serialu. Oglądałam go już wiele razy, najczęściej w długie jesienne i zimowe wieczory. Śmialam się i wzruszałam oglądając kolejne odcinki o perypetiach matki i córki: Lorelai i Rory Gilmore. Myślę, że jeszcze nieraz do tego serialu powrócę.

 

Ania, nie Anna

ania-nie-anna

Któż nie zna Ani z Zielonego Wzgórza. To jedna z moich ulubionych książkowych bohaterek. Na serial o perypetiach rudowłosej Ani w nowej odsłonie czekałam z niecierpliwością. Nie zawiodłam się. Amybeth McNulty w roli Ani jest genialna!

 

Czarne lustro

czarne-lustro

To angielski serial science fiction. Każdy odcinek opowiada inną historię i pokazuje do czego doprowadzić może rozwój cywilizacji. Poruszony zostaje między innymi problem zgubnego wpływu nowych technologii na życie osobiste, podporządkowania życia telewizji i portalom społecznościowym. Żaden z seriali nie zrobił na mnie tak wielkiego wrażenia jak ten.

 

A jakie seriale wy oglądacie? Które waszym zdaniem są warte obejrzenia?

 

pozdrawiam-agnieszka