perelki-czerwca
Kalejdoskop

Perełki czerwca

Czas mija niesamowicie szybko. Pierwszy letni miesiąc już za nami. Dłuższe dni są bardzo dobrą okazją do tego, aby korzystać z różnych atrakcji i spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Tegoroczny czerwiec zdecydowanie mogę uznać za najlepszy miesiąc tego roku. I tak jak się spodziewałam wiele rzeczy mnie w nim zachwyciło. Czas na moje perełki czerwca.

Książka

Książkę “Bóg w wielkim mieście” Katarzyny Olubińskiej pierwszy wraz przeczytałam wiosną. W czerwcu z przyjemnością do niej powróciłam. Na pewno zauroczyła mnie jej okładka – delikatna, bez zbędnych ozdobników. Jej treść mnie urzekła. Pokazuje piękno małych gestów i celebrację życia. Rozmowy z gwiazdami o sprawach ważnych w naszym życiu. Rozmowy bez moralizowania, narzucania swojego zdania. Tak wiele w tej książce cytatów, do których chce się powracać. Polecam jej przeczytanie każdemu, bo każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Muzyka

Piosenka “Niby nic” Korteza “chodzi za mną” od kilku tygodni. Już nie mogę się doczekać koncertu w październiku.

 

W dni kiedy potrzebowałam czegoś na pobudzenie zdecydowanie wygrywał New Kids On The Block – Remix (I Like The).

Przedmiot

Moim faworytem w tym miesiącu okazał się czytnik PocketBook. Lubię czytać tradycyjne papierowe książki, jednak dzięki czytnikowi “książkę” mogę mieć zawsze przy sobie. Genialnie sprawdził się w trakcie tegorocznego wyjazdu na Śląsk. Lekturą umilałam sobie podróż, a i na ławce w parku korzystając z pięknej pogody miałam kwadrans z książką.

 

 

Kolejny przedmiot, z którego w czerwcu korzystałam bardzo często to aparat. Jak aparat to i rozpoczęty kurs “Jasna strona fotografii” Magdalena Mizera. I do kompletu Tocapic – czyli jedno zdjęcie dziennie, codziennie.

 

Miejsce

Zdecydowanie Miasteczko westernowe TwinPigs w Żorach. Przekraczasz bramę i czujesz się jak na Dzikim Zachodzie. Bardzo fajny klimat. Do tego dużo atrakcji, pokazy, kowboje i kowbojki. Każdy może znaleźć tam coś atrakcyjnego dla siebie.

 

 

 

 

 

A co Tobie podobało się w czerwcu?