odnajde-cie
Aga to czyta

#KsiążkaNaWeekend “Odnajdę Cię” Anna Karpińska

Życie nie zawsze toczy się tak jak sobie wymarzyliśmy. Codzienność przeplata się z chwilami szczęścia i smutkiem. Może dlatego lubię czytać powieści, które o takim życiu mówią. O życiu prawdziwym i historiach, które mogą skończyć się happy endem, choć droga do szczęśliwego zakończenia może być trudna i wyboista. Z przyjemnością sięgnęłam po nową powieść “Odnajdę Cię” Anna Karpińska, która otwiera nowy cykl Księgarnia pod Flisakiem.

Główne bohaterki książki to dwie kobiety, które łączy wspólna historia. Dagmara po śmierci matki otrzymuje w spadku księgarnię w Toruniu i tajemniczy list. Z jego treści dowiaduje się, że została adoptowana. Powoli wyjaśnia się dlaczego młodsza siostra była bardziej faworyzowana. Pomimo wielu wątpliwości po rozstaniu z mężem, postanawia przeprowadzić się do Torunia z dziećmi i poprowadzić księgarnię. Bożena to ceniona pisarka, załamana informacją o tym, że cierpi na chorobę nowotworową. Obecna sytuacja skłania ją do refleksji o swojej przeszłości, decyzjach jakie podjęła i tym jak wpłynęły one na jej dalsze życie.

“Odnajdę Cię” to historia, która poruszy serce każdej kobiety. Poruszone są w niej tematy niełatwe: choroba nowotworowa, rozwód, adopcja. Nie brakuje takich momentów, gdy w oku zakręci się łza. To lektura idealna na wiosenne i letnie wieczory. Pokazuje, że życie idzie różnymi torami i nierzadko bardzo nas zaskakuje. Niecierpliwie czekam na kolejny tom i ciąg dalszy.

Polecam!