spojrz-w-swoje-oczy

Spójrz w swoje oczy

Piątek. Myśli większości ludzi kierują się już zapewne w stronę weekendu. Moje także. Kolejną sobotę spędzę w stolicy. Jeszcze jakiś czas temu taki samotny wyjazd wydawał mi się być nie dla mnie. Wystarczyło spróbować raz i okazało się, że można to polubić.
Polubić podróż pociągiem w sobotni poranek, gdzie bezkarnie mogę czytać, albo patrzeć przez okno, zatopić się w swoich myślach.
Polubić obserwowanie ludzi. Tych, którzy ze mną podróżują, tych, którzy są na miejscu.
Polubić gwar wielkiego miasta i nieustannie dziwić się, gdzie ci wszyscy ludzie tak pędzą.
Polubić metro i gubienie się w gąszczu ulic.
Polubić możliwość zdobywania nowych doświadczeń, wiedzy, poznawania ludzi.
Polubić kawę wypitą w oczekiwaniu na pociąg powrotny.
Polubić powrót do rodzinnego miasta i to, że jest tu spokojniej.

I gdy tak łapię te małe chwile szczęścia…wiesz, co robię? Uśmiecham się sama do siebie i wiem, że oczy też się wtedy śmieją. Czasem ten uśmiech odwzajemni ktoś kogo mijam, bo tego uśmiechu nie chowam.

Zgodzisz się ze mną, że wywołanie uśmiechu na twarzy drugiej osoby daje ci ogromną radość? Dla mnie nie ma nic piękniejszego.

Zachęcam cię także do tego, by szukać uśmiechu w oczach innych.

Jednak zanim zaczniesz szukać tego uśmiechu u innych, poszukaj go u siebie.
Znajdź chwilę. Może rano, a może wieczorem. Stań przed lustrem i popatrz sobie w oczy. Mogę się założyć, że zazwyczaj tego nie robisz. Robienie makijażu się nie liczy drogie panie. Chodzi o patrzenie sobie w oczy. Skupienie się na tym (i nie przejmuj się jeśli zrobisz zeza, mrugać też możesz).

Co widzisz w swoich oczach?

Radość?
Smutek?
Zadowolenie?
Zniechęcenie?
Zmęczenie?
Gniew?
Żal?
Strach?

Co widzisz w swoich oczach?

Jeśli dziś nie widzisz w nich tego co chciałbyś/chciałabyś zobaczyć, zastanów się jaki może być tego powód i czy można to zmienić.

Spróbuj. Warto.

Pewnego dnia zobaczysz w swoich oczach to, co najbardziej chcesz w nich widzieć. Wtedy tego samego będziesz szukać u innych. A może znajdziesz sposób jak pomóc im, by i w ich oczach widać było radość i uśmiech, szczęście.

Udanego weekendu